Courgettetaart, lactose- en tarwevrij: feestdagenhapje nr.5

DSC_0731 kopie

Ingrediënten

  • 1 grote courgette, ongeschild en gewassen
  • 1 grote ui of 2 kleine, fijn gesneden
  • 3 eieren
  • 3-4 el olijfolie of 2 el kokosolie + 1 el om de ui te bakken
  • 75 gr speltmeel
  • 1 tl bakpoeder
  • *voor een NIET zuivelvrije versie: 50 gr geraspte pittige kaas zoals Gruyère of Cheddar om er boven op te strooien.
  • 1 tl zout, gemalen zwarte peper naar smaak

Bereiding:

  1. Verwarm de oven voor op 180 °C of gasstand 4. Vet een quichebakvorm in met een beetje olie of roomboter.
  2. Rasp de courgette grof en laat hem uitlekken in een zeef. Knijp hem met de handen uit om er meer vocht uit te laten lekken.
  3. Bak de ui 2 tot 3 minuten in de olie of roomboter tot hij net bruin begint te worden.
  4. Meng de geraspte courgette met de gebakken uitjes, voeg de eieren één voor één toe, daarna de olie en vervolgens de rest van de ingrediënten en meng alles door elkaar.
  5. Schenk het mengsel in de ingevette bak- of quichevorm.
  6. Plaats de bak- of quichevorm in het midden van de voorverwarmde oven voor circa 45 minuten. Als jij nog kaas wilt toevoegen, strooi hem dan voorzichtig na 30 min over de quiche.

Eet smakelijk en tot het volgende hapje morgen!

Mobiele versie afsluiten