“Rauwe” koekjes met noten en havermout

Deze koekjes zijn dé koekjes voor jou. Zeker als je van de smaak van deeg houdt, maar zonder schuldgevoelens en buikpijn ervan wilt genieten. Zonder bakken en zonder gedoe…

DSC_2009 Er zitten geen eieren, bloem en boter in. Ze zijn met Agavesiroop of honing gezoet. Met gewone suiker lukken ze toch niet. Deze rauwe koekjes zijn gezond dankzij de pure, ongebrande noten, de havermout en de cranberry’s (of…chocola). Bomvol met vitaminen en essentiële vetten, maar ook rijk aan voedingsvezels. Heb ik al gezegd hoe eenvoudig zijn ze om te maken??

Je hoeft ze niet te koken of te bakken, maar laat ze in de diepvries hard worden. Verder kan je creatief zijn met het resultaat: je mag de koekjes gewoon in vierkantjes snijden of met de handen rollen. Rol ze bijvoorbeeld door sesamzaadjes, gemalen kokos of…chocola.

Ingrediënten (voor ongeveer 30 koekjes): 200 gr amandelen/hazelnoten/cashewnoten (liefst geen andere soorten noten en sowieso zonder de vliesjes) * 60 gr havermoutvlokken * 3 el honing/maple syrup, geen suiker (met deze krijg je geen goed “deeg”) * 50 gr cranberry’s/rozijnen/pure chocolade stukjes * 1 tl Chiazaad (optioneel) * 1/4tl zout (belangrijk om de zoete smaak te benadrukken) *  1tl vanille extract * optioneel: nog 1 el zachte kokosolie/roomboter/sesampasta voor nog malsere koekjes 

Bereiding: doe de noten (zonder vliesjes anders krijgen de koekjes een onsympathieke bruine kleur) en de havermout in de keukenmachine. Let op dat je de juiste hoeveelheden er in doet.

 Zet het apparaat aan en laat het op hoge snelheid twee minuten werken. Je mag het af en toe stoppen alleen om de kom “schoon te maken” met een spatel. Je krijgt hele kleine kruimels, nog geen “deeg”. Verder mixen heeft geen zin.  Voeg dan de siroop of de honing toe en vervolgens zout. Mix nog 30-45 sec totdat het als deeg er uit begint te zien. Niet langer. Gebruik overigens geen Mailepsiroop, omdat deze te overheersend qua smaak wordt in dit recept! Voeg dan de toevoegingen zoals in dit geval de cranberry’s en de Chiazaadjes en meng nog even door elkaar, met een vork of met de handen. Haal het “deeg” uit de kom en gebruik 2 vellen bakpapier of plastic folie om het plat of er balletjes van te maken.

 Zet zo in de diepvries voor minimaal één uur. Dan kan je het snijden in blokjes/reepjes.

 Haal het stuk uit de diepvries en snij het met een goed mes of met een pizzames (de randjes worden wel dan minder fijn) zoals jij wilt.

 Zet terug in de diepvries en haal 10-15 minuten voor het serveren uit de diepvries. Het wordt koud geserveerd en kan zelfs in ijs worden gemixed.

   En met als alternatief in een balletjes vorm, hier met gesmolten pure chocolade…YUMMMM!

Geniet, en laat ook jouw kinderen er ook eentje proeven want ze zouden deze ongetwijfeld ook lekker vinden 😉

Rauwe koekjes met noten en havermout
Serves 30
Heerlijke en gezonde koekjes zonder bakken en zonder gedoe!
Write a review
Print
Bereidingstijd
10 min
Totale tijd
1 hr
Bereidingstijd
10 min
Totale tijd
1 hr
Ingrediënten
  1. • 200 gr amandelen/hazelnoten/cashewnoten (liefst geen andere soorten noten en sowieso zonder de vliesjes!)
  2. • 60 gr havermoutvlokken
  3. • 3 el honing/maple syrup, geen suiker (met deze krijg je geen goed “deeg”)
  4. • 50 gr cranberry’s/rozijnen/pure chocolade stukjes
  5. • 1 tl Chiazaad (optioneel)
  6. • 1/4tl zout
  7. • 1tl vanille extract
  8. • optioneel: nog 1 el zachte kokosolie/roomboter/sesampasta voor nog malsere koekjes
Bereiding
  1. Doe de noten (zonder vliesjes anders krijgen de koekjes een onsympathieke bruine kleur) en de havermout in de keukenmachine. Let op dat je de juiste hoeveelheden er in doet.
  2. Zet het apparaat aan en laat het op hoge snelheid twee minuten werken. Je mag het af en toe stoppen alleen om de kom “schoon te maken” met een spatel. Je krijgt hele kleine kruimels, nog geen “deeg”. Verder mixen heeft geen zin.
  3. Voeg dan de siroop of de honing toe en vervolgens zout. Mix nog 30-45 sec totdat het als deeg er uit begint te zien. Niet langer.
  4. Voeg dan de toevoegingen zoals de cranberry’s, chocoladestukjes of/en de Chiazaadjes en meng nog even door elkaar, met een vork of met de handen.
  5. Haal het “deeg” uit de kom en gebruik 2 vellen bakpapier of plastic folie om het plat te maken.
  6. Zet zo in de diepvries voor minimaal één uur. Dan kan je het snijden in blokjes/reepjes.
  7. Haal het stuk uit de diepvries en snij het met een goed mes of met een pizzames (de randjes worden wel dan minder fijn) zoals jij wilt.
  8. Zet terug in de diepvries en haal 10-15 minuten voor het serveren uit de diepvries.
Notities
  1. Maak er eens balletjes van voordat het "deeg" de diepvries in gaat, en rol ze bijvoorbeeld door cacaopoeder, gemalen kokos of fijne stukjes noot.
Adapted from Bazekalim.com
Adapted from Bazekalim.com
https://www.foodsandphotos.nl/
Mobiele versie afsluiten